עו”ד רשלנות רפואית- 3 סוגי רשלנות רפואית

December 13 2022doritr

 

עורך דין רשלנות רפואית הוא עורך דין אשר יכול להציע ייצוג בתביעות רשלנות רפואית וכן ייצוג מול ועדות רפואיות. הוא מביא אתו ידע משפטי וניסיון רב בנישה המיוחדת והחשובה הזאת. לא מעט אנשים בטוחים כי רשלנות רפואית מסתכמת במקרה שבו רופא שוכח איזה כלי רפואי כלשהו בגופו של מנותח, חשוב לדעת כי אכן מדובר על דוגמא לרשלנות רפואית חמורה מאוד, אך מעבר לדוגמא זאת יש לא מעט מקרים של בעיות וכשלים של אבחון וטיפול רפואי אשר בהחלט יכולים להיכנס לקטגוריה רשלנות רפואית. יחדד עם זאת, ישנם מגוון מקרים שבהם יש צורך להוכחת הקשר הסיבתי שלא תמיד מספיק ברורים.

תביעות רשלנות רפואית בישראל

מדי שנה ניתן למצוא לא מעט מקרים של תביעות רשלנות רפואית בישראל כאשר המקרים הללו עלולים להביא לפגיעות קשות במצבם הרפואי של מטופלים, המצב התפקודי שלהם וכן היכולת שלהם להתפרנס. הנזקים אשר נגרמים כתוצאה מרשלנות רפואית עלולים להשליך על המשפחה כולה. מקרי הרשלנות הרפואית עלולים להתרחש בכל תחומי הרפואה לרבות ניתוחים, הריון, רפואת שיניים, אונקולוגיה ועוד.

החוק בישראל אמנם איננו מעניק לרשלנות הרפואית הגדרה עצמאית והיא איננה שונה מכל עבירת רשלנות אחרת אשר מופיעה בחוק הנזיקין, אך כמובן שתביעות רשלנות רפואית הן תביעות מורכבות הדורשות שילוב של שני תחומים שונים שהם התחום המשפטי יחד עם הידע הרפואי. עורך דין רשלנות רפואית איננו רופא, אך חשוב שיהיה לו ידע רחב היקף בתחום ההליכים הרפואיים, הנהלים של משרד הבריאות, הז’רגון הרפואי ועוד.

3 סוגים של רשלנות רפואית

בתי המשפט בישראל מכירים ב3 סוגים של רשלנות רפואית: התרשלות בטיפול הרפואי עצמו, התרשלות בשל היעדר הסכמה מדעת ופגיעה באוטונומיה. מדובר למעשה על 3 סוגים שניתן לכלול בהם לא מעט מצבים שונים שמטופלים עמדו בהם ועל כן, אם נפגעתם בגין רשלנות רפואית ואתם תוהים האם יש עילה לתביעה, חשוב מאוד שתבחרו עורך דין רשלנות רפואית מקצועי ומנוסה אשר יבחן היטב את המקרה ויחליט האם יש עילה לתביעה וכמובן ילווה אתכם במהלך התביעה, יעניק לכם ייצוג הולם ועוד.

כיצד תבחרו עורך דין רשלנות רפואית?

כיום ניתן למצוא לא מעט עורכי דין העוסקים בתחום רשלנות רפואית ועל כן, אין ספק שלא קל לבחור את עורך הדין הטוב ביותר במקרה שבו יש צורך בו. אם אתם זקוקים לשירותיו של עורך דין רשלנות רפואית חשוב מאוד שתבדקו כמה דברים: כמה שנים עורך הדין עוסק בתחום הזה, כאשר ללא ספק כדאי לבחור בעורך דין שיש לו וותק של שנים רבות בתחום והוא יודע להתמודד היטב עם כל תביעת רשלנות רפואית שעל הפרק. מעבר לכך, חשוב מאוד לבחור בעורך דין מומלץ, כאשר כדאי כמובן לקבל המלצות מלקוחות של עורך הדין אשר נעזרו בשירותיו והיו מרוצים.

Share: