כיצד לבנות חדר קירור והקפאה בעצמכם

December 13 2022doritr

אם אתם תוהים האם אתם יכולים להקים חדרי קירור בעצמכם, חשוב שתדעו שישנם כמה דרכים שתוכלו להקים חדרי קירור והקפאה בעצמכם, אך יחד עם זאת, אם אינכם מצליחים לעשות זאת באופן עצמאי, חשוב מאוד שתבחרו באנשי המקצוע הטובים ביותר לצורך הקמת החדרים הללו. כיום ניתן למצוא לא מעט חברות העוסקות בתחום מיזוג אוויר, חדרי קירור ועוד אשר ישמחו להעניק לכם מענה בתחום הקמת חדרי קירור. כמובן שחשוב לבחור את החברה הטובה ביותר בתחום.

הקמת חדרי קירור באופן עצמאי- האם זה אפשרי?

ישנן 3 דרכים עיקריות שניתן להקים באמצעותן חדרי קירור באופן עצמאי: ניתן לקנות חדר קירור טרומי מוגבר, ניתן לבנות אותו מלוחות פאנלים אשר מבודדים בחום וניתן לשדרג חדר קיום. לאחר שאתם משלימים את בניית החדר, יש להתקין את ציוד הקירור וזאת בכדי לשמור על הטמפרטורה הרצויה בחדר. חשוב לדעת כי התקנת הציוד המדובר בלי אנשי מקצוע מוסמכים היא דבר קשה מאוד לביצוע.

מהם חדרי קירור טרומיים מוכנים לעבודה?

מדובר על הדרך הקלה ביותר להקים חדרי קירור באופן עצמאי. החדר הטרומי הוא למעשה סט של לוחות סנדוויץ מוכנים עם בידוד חום ומילוי פוליאוריטן, כאשר הכל מהודק בצורה איכותית. ניתן להוריד את החדר המדובר בצורה מושלמת ולהתקין אותו במקום חדש. ערכת החדר כוללת דלת לחדרי קירור וכל שנותר זה לקבוע את הנפח ואת מידות החדר שאתם מעוניינים להזמין מהיצרן. ניתן להרכיב את החדר המדובר ללא הסמכה כלשהי.

 התאמת לוחות סנדוויץ

ניתן לבנות חדר קירור באופן עצמאי עם לוחות מהסוג הקונסטרוקטיבי. במקרה המדובר יש לחשב את כמות הפנלים וכן את האורך אשר אתם מעוניינים לרכוש. האורך שלהם משתנה בין יצרנים שונים ועל כן, בהתבסס על המידע המדובר ועל ממדי החדר שאתם מעוניינים להקים, יש לחשב את המספר והאורך של הפאנלים שאתם מעוניינים לרכוש. תהליך ההרכבה עצמו איננו מסובך אך יש צורך לראות הדרכה של האופן שבו מרכיבים את החדר עם הלוחות כדי להבין מה צריך לעשות.

שיפוץ של חדר קירור ישן

אופציה נוספת כאמור להתקנת חדר קירור לבד היא האופציה הזולה ביותר, אך לא תמיד רווחית: שיפוץ של חדרי קירור ישנים. ניתן לשפץ חדר מעין זה על ידי ביצוע בידוד תרמי של הקירור וכן ניתן להשתמש בלוחות מבודדים מקצף פוליאוריטן. בגרסה המדוברת הלוחות יהיו מקובעים על הקירות והתקרה ויש לחבר אותן באמצעות מחברים מיוחדים. גם את עבודת השיפוץ המדוברת יש לבצע בצורה זהירה ולהבין מה יש לעשות שלב אחר שלב, בכדי שהתוצאה תהיה טובה בסופו של דבר.

על אף שישנן דרכים שונות לבניית חדר קירור באופן עצמאי, חשוב מאוד להבין שחדר קירור חייב להיות מאוד איכותי על מנת שהוא ישמש אתכם בצורה הטובה ביותר ולא יסב נזק כלשהו לדברים שמאוחסנים בו ועל כן, לא תמיד כדאי לקחת את הסיכון ולהקים חדר מעין זה באופן עצמאי ולעיתים פשוט כדאי לבחור בחברה מומחית בתחום הקמת חדרי קירור, שתבצע את העבודה עבורכם.

Share: