כיצד בוחרים מצבה?

March 27 2023doritr

פטירה של בן משפחה קרוב ואהוב איננה מהווה דבר קל. יחד עם זאת, קרוביו של האדם יודעים כי ישנם לא מעט עניינים טכניים שעליהם לדאוג להם לרבות: סידורי הלוויה, השבעה וכמובן, לאחר השבעה גם בחירה של מצבה עבור קברו של הנפטר. בחירת מצבה איננה תמיד מהווה דבר פשוט ולא פעם קרוביו של האדם תוהים כיצד לבחור את המצבה הנכונה, אשר מצד אחד תכבד בצורה הטובה ביותר את הנפטר ומצד שני תהיה חזקה, עמידה ויציבה ותחזיק מעמד בצורה הטובה ביותר בכל תנאי מזג האוויר השונים. מכיוון שהמצבה מצויה בחוץ, הרי שחשוב ביותר לדאוג שהיא תהיה עשויה מאבן איכותית שלא תתבלה או תינזק במהלך הזמן.

מה חשוב לדעת על מצבה?

המצבה כידוע לכל, היא אבן המונחת על הקבר של הנפטר. היא מהווה למעשה את הדרך להנציח את הנפטר וכמובן לאפשר לכל אדם שרוצה להגיע לבית הקברות בכדי להתייחד עם זכרו. בכדי להתקין מצבה יש לבחור אבן מתאימה ראשית כל ולאחר מכן, לבחור את העיצוב הנכון לאבן וכמובן לבחור מה לכתוב על המצבה. מדובר על החלטות חשובות שמי שיקבל אותן יהיו בני המשפחה של הנפטר. לרוב חשיפת המצבה תהיה בתום 30 ימי אבל על הנפטר. אז עולים לקברו בבית העלמין והמצבה נחשפת לעיני כל. מדובר על סיטואציה לא פשוטה וחשוב ביותר לכבד את זכר הנפטר עם בחירת המצבה המדויקת ביותר. בכדי להתקין את המצבה בזמנה, יש לבחור קבלן מצבות מקצועי ומומחה בתחום כבר בתום ימי השבעה וזאת בכדי שהוא יסייע לכם בקבלת ההחלטה הנכונה וכמובן, בהתקנת המצבה.

איזה סוגי מצבות ניתן למצוא?

כיום ניתן למצוא מצבות מסוגים שונים לרבות מצבות העשויות מאבן גרניט. מדובר על אבן חזקה, עמידה, טבעית ויש שיגידו גם דקורטיבית. היא מגיעה בצבעי חום, אפור, שחור ואדום. מדובר על אבן יוקרתית ועל כן הבחירה בה עבור מצבה תייקר מעט את עלות המצבה, אך היא עמידה וחזקה ביותר והיא ללא ספק תשמר בצורה הטובה ביותר בתנאי מזג האוויר השונים. אם אתם רוצים שהמצבה תשמר לאורך זמן בצורה טובה, כדאי להשקיע בבחירת האבן המדוברת.

סוג נוסף של מצבות הן מצבות אשר עשויות מאבנים עמידות וקשות. האבנים הללו לרוב יגיעו מירושלים והערים סביבה וניתן למצוא ביניהן את האבן הירושלמית, אבן יפתח והנפוצה ביותר הלא היא אבן חברון וכן אבו בזלת. יש לאבנים הללו יתרונות רבים. הן גם מעניקות מראה דקורטיבי ויוקרתי, אך מעבר לזה, הן עמידות וחזקות ביותר. המחיר שלהן נוח ועל כן הן מהוות אבנים מאוד פופולאריות עבור מצבות בכל רחבי הארץ. האבנים הללו מגיעות בצבעים כהים כגון: ירוק, אפור ושחור.

עוד סוג מצבות הן מצבות העשויות שיש. שיש מהווה חומר גלם איכותי, עמיד וחזק והיתרון הגדול הגלום בו הוא שהוא קל לליטוש וכן לעיבוד ועל כן ניתן לעבד ולעצב ממנו מגוון רחב של סוגי מצבות. המצבות הללו יהיו בצבעים עדינים למדי והן איכותיות ביותר ועמידות. המחיר של מצבות שיש יהיה יחסית יקר וזהו החיסרון הגלום במצבה זאת.

כיצד תבחרו מצבה בצורה נכונה?

אם אתם מחפשים מצבות בראשון לציון, כדאי מאוד שתקבלו החלטה רק לאחר שתתייעצו עם קבלן מצבות מקצועי ומנוסה. חשוב מאוד לשים דגש על איכות האבן, סוג האבן, העמידות שלה, הנראות של המצבה וכמובן, הדברים שבוחרים לכתוב על המצבה. המטרה היא לספק בסופו של דבר את ההנצחה הטובה ביותר לנפטר.

Share: