איך ילדים מתמודדים עם פרידה של ההורים?

December 29 2022doritr

כשההורים נפרדים, זה יכול להיות קשה לילדים להתמודד עם החדשות. חשוב שפנייה לעזרה תהיה בראש סדר העדיפויות ברגע זה ופנייה לעזרה מקצועית יכולה להבטיח תמיכה מתמשכת לאורך זמן זה.

גירושין של הורה יכול להיות אחד האתגרים הקשים ביותר איתם מתמודד ילד. חשוב לשקול כאשר מדובר על גירושים עם ילדים, כיצד ילדים מושפעים וכל הרגשות השונים שהם עלולים לחוות במהלך תהליך זה. רבים נאבקים בעצב, בלבול, פחד ובדידות כאשר מבנה המשפחה שלהם משתנה וההורים מתמודדים עם רגשותיהם. חיוני שלילדים תהיה תמיכה משני ההורים, יחד עם מבוגרים אחרים שאפשר לסמוך עליהם שיוכלו לספק אהבה והבנה לאורך התקופה הקשה הזו.

לדבר עם ילדים על גירושין

כהורה, זה יכול להיות קשה לראות את הילדים שלך נאבקים ברגשות הגירושין. זו חוויה טראומטית, ויש צעדים שאתה יכול לנקוט כדי לעזור להם הכי טוב שאתה יכול. הדבר החשוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא לספק סביבה בטוחה ומובנת שבה ילדיך מרגישים בטוחים בדיבור על רגשותיהם ובדיון בכל נושא או דאגה שיש להם, ממש כפי שמנחים בתהליכי גישור גירושין לעבודה עם הילדים.

חשוב להתחיל את השיחה בסביבה שבה ניתן לשמוע ולראות כל אדם, כמו לשבת יחד ליד שולחן מטבח. הקפידו להשתמש בשפה המתאימה לגילכם כאשר אתם מסבירים את המצב וענו על כל שאלה שיש להם מבלי להיות מתוסכל או המום. בנוסף, נסה להישאר עקבי במסר שלך – זה בסדר ששני ההורים יביעו את רגשותיהם לגבי המצב, אבל חשוב להם גם לשתף את המחויבות שלהם להמשיך לאהוב ולטפל זה בילדים של זה. הקשיבו ללא שיפוט ותקפו את רגשותיהם. עזרה להם לשמור על קשר עם שני ההורים חשובה גם לרווחתם הרגשית. אם המרחק אינו מהווה מכשול, הזמינו את בן או בת הזוג לשעבר מדי פעם כדי שהילדים לא ירגישו שהם מפספסים את זמן השהות עם אחד מההורים. מעל לכל השאר, ודא שהילדים שלך יודעים שהם אהובים ויהי מה. הפוך את עצמך זמין אם ילדך רוצה לדבר על זה יותר; לספק תמיכה רגשית בכך שהיא מאפשרת להם את המרחב שהם צריכים כדי לעבד את המצב בזמן שלהם. גירושין לא חייבים להיות סיום טרגי של משפחה – הם יכולים למעשה להיות התחלה של משהו חדש שכולם מסתכלים עליו בחיוב בזמן.

פנייה לעזרה

חשוב לזכור שפנייה לעזרה אינה סימן לחולשה – זה חיוני להבטיח את רווחתם לטווח ארוך של ילדיכם במהלך תקופה של טלטלה כזו. על ידי פנייה לעזרה מקצועית תיצור מרחב בטוח שבו ילדייך ירגישו שהם נתמכים ונשמעים תוך כדי ניווט בשינויים קדימה. 

עבור רבים, פנייה לעזרה במהלך תהליך הפרידה יכולה להיות נקודת מפנה חיובית. עם ההדרכה והתמיכה הנכונות, הורים וילדים כאחד ירגישו מוכנים יותר להתמודד עם המעבר באמפתיה ובהבנה. באמצעות פנייה לעזרה מקצועית, תבטיחו שכולם יתמכו כאשר המשפחה שלכם עוברת לדינמיקה חדשה.

Share: